- Zonnepanelen
- Vloerverwarming
- Warmtepomp
- Cinemazaal Gebouwd in 6 maanden
Houtskeletbouw à la carte
Wat doe je als je absoluut energiezuinig wil bouwen? Dan ga je de markt af. Dat deden ook de eigenaars van deze woning. “Mijn vrouw wilde absoluut een woning in houtskeletbouw. We zagen verschillende bouwbedrijven, maar Dewaele Woningbouw was het enige waar we vrijheid kregen en à la carte konden werken.”
Verplichte bouwstijl
Dat de eigenaars een zekere vrijheid wilden, bleek essentieel. Dit huis ligt namelijk in Lens-Saint-Servais, een dorpje op een kwartier van het grotere en bekendere Borgworm. Eén van de weinige regio’s in ons land waar nog een strikte en verplichte bouwstijl geldt. En dat betekende in dit geval: rode bakstenen, verticale ramen en een rechte bouwvorm. Met houten lattenwerk op de gevel gaf de architect de woning toch nog wat extra karakter.
Cinemazaal met perfecte akoestiek
Als je al zo gelimiteerd bent door de lokale overheid, wil je niet nog eens beperkt zijn in hoe je bouwt. Je merkt het niet als je de woning binnenkomt, maar in de leefruimte zit wel degelijk een cinemazaal verstopt. “We zijn allebei cultuurliefhebber en dus lieten we een cinemascherm in het plafond integreren. Met een traditionele bouwmethode was dit veel complexer geweest. En ook de akoestiek is uitzonderlijk in onze woning.”
Snelle bouwmethode
De bouw van deze strikte – en toch hedendaagse – woning startte in april. Begin oktober was alles klaar. Het is volgens de eigenaars één van de grootste voordelen: de snelheid waarmee je een woning in houtskeletbouw zet. Zelfs als je een cinemazaal in je huis wil.
Energiezuinige technieken
“Het was de eerste keer dat we energiezuinig bouwden en dus wilden we het direct goed doen.” Daarom kozen de eigenaars voor een warmtepomp, zonnepanelen en vloerverwarming. Vandaag betalen ze geen enkele energiefactuur meer: de energie die ze verbruiken, wekken ze volledig zelf op.